Dnes je Streda, 12.8.2020, meniny má Darina, zajtra Ľubomír
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Žiari nad Hronom

Kam v Žiari nad Hronom

Ak sa chystáte navštíviť Žiar nad Hronom a jeho okolie, nájdete tu veľa možností najmä pre zážitkové pobyty, dovolenku v lete ale aj zimné aktivity a to najmä vďaka skvelým prírodným podmienkamn ako aj podnebiu tohto okresu.

Priamo v meste je krytá plaváreň a plážové kúpalisko, takže pre relax pri vode sú podmienky ideálne. Okrem toho vo Vyhniach je Vodný raj, v Kremnici zas termálne kúpalisko, wellnessové Skalka centrum a netreba zabudnúť ani na Sklené Teplice, kde sú kúpele ale aj termálne kúpalisko.

Na históriu je viac než Žiar bohatá práve Kremnica, kde si môžete pozrieť mestský hrad, múzeum mincí, mincovňu a ďalšie historické, kultúrne a sakrálne pamiatky, miesta a objekty.

Pre tých, ktorí majú radi aktivitu a turistiku, sú určené napríklad trasy na Šášovský hrad, Vyhniansky travertín alebo krásny prírodný skalný útvar neďaleko Lehôtky pod Brehmi zvaný Szabóova skala. Okrem toho tu neďaleko Vyhní nájdete aj Kamenné more, ktoré tiež vzniklo prírodnou činnosťou vo Vyhnianskej doline.

Pre priaznivcov zimných športov určite nie je neznámy pojem Skalka, keďže sa jedná o jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk v okolí. Podobne aj Krahule neďaleko Kremnici ponúkajú bohaté možnosti napríklad pre lyžovanie či snowboarding a ďalšie zimné športy spolu s ubytovaním a možnosťou na wellness v miestnych hoteloch.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 3°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Žiar.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok